Tüm Hatlarıyla WordPress

WORDPRESS’İN ÖNEMİ VE ÖZELLİKLERİ

WordPress kısaca, içerik yöntem sistemleri olarak tarif edilebilir. PHP ile tasarlanmış mükemmel bir blog programıdır. Yapısı itibari ile gelişime son derece açık bir sistemdir. WordPress İnternet dünyasında en çok kullanılan blog sistemlerinden bir tanesidir. Bu harikulade programı kullanarak kısa bir zaman diliminde kurulum gerçekleştirebilir, sitenizi hizmete koyabilir ve bloglama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Sanal ortam kullanıcıları tarafından içerik yönetim mekanizmaları arasında en basite indirgenmiş program olarak görülmektedir.
İlk olarak Matt Mullenveg isimli 19 yaşında bir genç tarafından 2003 senesinde tasarlanmış olan program, gerek kullanım açısından kolaylığı, gerek hızı itibari ile dünya da en çok tercih edilen blog oluşturma sistemi olmuştur. WordPress açık kaynaklı bir program olmasına binaen dileyen herkesin bu harikulade programa katkı da bulunmasına olanak sağlamaktadır. Bu özelliği itibari ile sürekli geliştirilmekte ve sanal ortam kullanıcılarına daha çok hizmetler sunmaktadır. Program ilk olarak blog site oluşturma amacı ile tasarlanmıştır. Ancak kısa bir zaman dilimi içinde beklenmeyecek derecede geliştirilmiştir. Her geçen gün ilerleme kat eden WordPress günümüz itibari ile kişisel web adresi, haber sitesi, galeri sitesi, oyun sitesi gibi her türlü adresi WordPress temaları ile oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Pek çok platform tarafından kullanılmakta olan programın en dikkat çekici tarafı ise Google tarafından son derece ilgi gösterilen bir sistem olmasıdır. Bu özelliği itibari ile sisteme eklenen yazılar, resimler ya da videolar kısa bir zaman diliminde indekslenmekte olup, hedef kitlenize çok daha hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır.
Wordpress programı sanal ortam kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Günümüz itibari ile program 3.9 versiyonuna kadar geliştirilmiş durumdadır. Yanı sıra wordpress pek çok eklenti türü ile internet kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu eklentilerin ücretsiz olması wordpress’in sanal ortam kullanıcılarına sağladığı en büyük kolaylıklardan bir tanesidir. Sitenizi daha kullanışlı bir hale getirilmesi açısından programın eklentileri sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır. Dünya genelinde yoğun ilgi gören wordpress ülkemizde de son derece ilgi görmektedir. Programın yeni sürümü piyasaya sürülmesinin hemen ardından Türkçe dil desteği de oluşturulmaktadır. WordPress programı ile gerekli bir takım verilere sahip olduğunuz takdirde web adresinizi arama motorlarında önemli noktalara çıkartabilirsiniz. All in Seo pack, Google XML, Sitemaps, Better Wp security gibi eklentiler programı geliştirmenizde sizlere önemli katkılarda bulunacak başlıca yapılardır. Bu eklentiler ile herhangi bir probleme mahal vermeden programlarınızı sorunsuz bir şekilde geliştirebilir arama motorunda üst noktalara çıkarabilirsiniz.
Bilhassa son dönemlede büyük bir gelişme kat eden wordpress yeni ortam ayarları, video ya da ses çalımı listeleri gibi pek çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. WordPress son derece kaliteli kişisel yayım platformu olup, sanal ortam kullanıcılarının tecrübelerini artırma, internet adreslerini daha kullanışlı ve çekici bir hale getirme gayesi ile derin çalışmalar neticesinde özenle tasarlanmış sayısız özelliklere sahiptir. Serbest biçimde dağıtım gerçekleştiren, pratik ve kişisel ayarları ile kullanıcının isteğine göre şekillendirilen çekirdeği itibari ile geniş bir yayım platformu sunmaktadır.Ayrıca wordpress programlarının kullanıcıya sunduğu avantajlardan bir tanesi de kendine has temalar geliştirmesine olanak sağlamasıdır. Bu özellikleri bakımından program alanında bulanan rakiplerine karşı önemli bir fark oluşturmaktadır.

Program oluşturduğu forumlar itibari ile kullanıcının her türlü sorun ya da sorularına da cevaplar bulmasına imkân tanımaktadır. Yanı sıra programın kurulumu da son derece basit bir şekilde tasarlanmıştır. Bu harikulade programı bilgisayarınıza kurmanız 5 dk. gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanmış olacaktır.

Blog Hakkında

Müşterilerimiz bilinçlenmesini amaçlamak için yapılan bir uygulamadır.Verdiğimiz hizmetlerin açıklamasını, neden yaptırmanız veya yaptırmamanız gerektiğini anlatan makaleler içerir.

Web Tasarım Paketleri

Siz hala indirimlerimizi görmediniz mi?

Ücretsiz SEO Analiz

Ekip arkadaşlarımız ücretsiz olarak sitenizi analiz etmeye ve sizlere rapor sunmaya hazırdır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

    • Kemal
    • 10 Mayıs 2015
    Cevapla

    Kesinlikle katılıyorum, şu ana kadar WordPress gibi bir altyapı görmedim.Gerek SEO, gerek tasarım olarak şuan zirvede yer alıyor.