Dijital Pazarlama Ajansı Paketleri

Web Tasarım
Paketleri

İndirim aktif.

SEO Paketleri

Sitenizde doping etkisi yaratacak.

Makale
Paketleri

SEO uyumlu makale yazımı.

Sıkça Sorulan Sorular

Arama Motorlarına Kayıt Gerekli mi?

Basitçe cevaplamak gerekirse hayır – arama motoru ibrazı gerekli değildir. Günümüzde arama motorlarının büyük bir bölümü (en önemlisi Google), linkleri takip ederek sayfaları tarıyor ve endeksliyor. Bu mantığa göre, hali hazırda endekslenmiş herhangi bir sayfadan gelen bir link, sayfanızı motora tanıtacaktır.

Arama Motorlarına Ücretli Kayıt Nedir?

Birçok SEO şirketi ücretli arama ibrazı sunmakta. Fakat buna kapılmayın. Büyük arama motorları tarafından endekslenmek bir kuruş bile tutmuyor. Bu nedenle size de maliyeti olmamalıdır. Aslına bakarsanız, sitenizi arama motorlarına ibraz etmenize gerek bile yoktur.

Gelen Linkler Sıralamamıza  Zarar Verir mi?

Bunun cevabı net ve basittir –gelen linkler sıralamanıza zarar veremez. Bu nasıl kesin olarak bilinebiliyor? İlk olarak, eğer gelen linkler sıralamanızı düşürecek olsaydı, rakipleriniz devamlı olarak sitenize link verirdi. Böyle bir durum sizin kontrol edebileceğiniz bir şey değildir. Bu nedenle Google sizi gelen linkler için cezalandıramaz.

Bloglar SEO İçin İyi midir?

Blogların SEO için iyi olup olmaması aslında önemsizdir. Asıl önemli olan içeriktir. Bloglar sadece bir yayınlama mekanizmasıdır. Bununla birlikte, devamlı olarak yüksek kaliteli içerik üretme kabiliyeti, blog yazılımlarından faydalanarak daha da kolaylaştırılabilir – özellikle de teknik olmayan kullanıcılar için.

Sitemi Nasıl Arama Motoru Dostu Yapabilirim?

Çoğu zaman sitenizi arama motorları için daha iyi bir hale getirmenin en iyi yolu, basitçe daha çok metin eklemektir. İçerik sitenize değer katmalı ve konuyla ilgili olmalıdır, fakat bu eklenti arama motorlarının taraması için yeni anahtar kelimeler ve ifadeler yaratacaktır. Bu terimleri motorlar için yeni kapılar olarak düşünün – metin eklenmesi trafik için yeni yollar sağlayacaktır.

SEO Hakkında Daha Fazla Soru mu Var?

Bu nedenle gelen linkler oldukça önemlidir. Aslına bakarsanız, SEO’nun en önemli tarafı backlinkler kazanmaktır. Fakat teoride bakarsanız, site sahibinin link avına çıkması gerekmemektedir. Eğer sunulan içerik ilgi çekici, kullanışlı ve/veya önemli ise, web kullanıcıları zaten o bilgiye link verme eğiliminde olur.